Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Biel Hľadať
 
 

Materská škola

Materská škola-Óvoda Biel

Naša materská škola sa nachádza na vyvýšenom mieste v prekrásnom prostredí v obci Biel. Malebné prostredie prináša deťom pohladenie duše a otuženie mysle. Nachádza sa v tesnej blízkosti parku, ktorý je bohatý na zeleň, štebotavé vtáky. 

Budova materskej školy v minulosti slúžila pre Sennyeyovcov ako práčovňa, patrila do komplexu kaštieľa, ktorá v súčasnosti je zrekonštruovaná. V šesťdesiatich rokoch sa vybudovala a obnovila, vtedy po prvýkrát otvorila dvere deťom ako materská škola. Vtedy a aj v súčasnosti má dvojjazyčné triedy.

Súčasná budova MŠ je zrekonštruovaná zvonka aj zvnútra. Víta nás školský dvor s modernými preliezačkami, šmýkaľkou, hojdačkami, pieskoviskom, poskytuje dostatok  miesta na hry a v neposlednom rade s krásnym altánkom, ktorý je pre deti miestom pre oddych po dlhých hrách.

Otvorením dverí sa dostávame do MŠ Rozprávkový svet. Názov napovedá prostredie detí, v ktorom sa vychovávajú a vzdelávajú. V šatni zistíte, že ste vstúpili do iného sveta.

V obidvoch triedach vás vítajú milé učiteľky, ktoré venujú svoj život obetavej práci, štebotavé deti, bez ktorých by sme nevedeli predstaviť život, edukačné a  moderné hračky, s ktorými sa deti hrajú. V neposlednom rade personál, ktorý sa o škôlkarov stará ako o vlastné. Čarokrásne rozprávkové maľby na stenách v obidvoch triedach a aj v jedálni sú jedinečné, pútavé. Pútajú pozornosť detí a rodičov, pripomínajú nám svet, v ktorom naše deti začínajú žiť, svet radosti, veselosti, zábavy, výnimočnosti  -  Rozprávkový svet.

 

A mi óvodánk gyönyörű magaslati környezetben található Bély községbe. A festői környezet az épületet körülölelő parknak köszönhető, amely gazdag a növényzetben és a csicsergő madarakban.

Az óvoda épülete a múltban a Sennyei család mosodájaként szolgált, a kastály épületegyütteséhez tartozott. Csupán a 60-as évektől nyitotta meg kapuit a felújított épület, mint óvoda. Azokban az időkben, mint ahogy a mai napig kétnyelvű óvodaként funkcionalizál.

Az óvoda épülete rekonstruált, úgy kívül, mint ahogy belül is. Először az óvodaudvar köszönti a gyerekeket  modern mászókákkal, csúszdákkal, hintákkal, homokozóval, elegendő helyet biztosít a játék és a szabad mozgás terén. Nem utolsósorban a gyönyörű pagodánkban megpihenhetnek a játékban megfáradt gyerekek.


 
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka