Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Biel Hľadať
 
 

Oznamy obecného rozhlasu

Aktuality - všeobecné oznamy

Žiadosť o vydanie rozhodnutia na užívanie poľnohospodárskej pôdyVytlačiť
 

 

     Poslanec NR SR Martin Fecko člen výboru pre poľnohospodárstvo a životné prostredie upozorňuje všetkých občanov, ktorý užívajú poľnohospodársku pôdu nie vlastnú, ale cudziu  a mali to vyčlenené cez pozemkový úrad resp. pozemkový odbor okresného úradu s príslušným rozhodnutím a chcú túto pôdu aj naďalej užívať, aby v lehote do 28.02.2018 podali žiadosť na pozemkový a lesný odbor príslušného okresného úradu o vydanie nového rozhodnutia na tento pozemok. Pracovníci odboru upresnia aké doklady je potrebné doložiť podľa zákona č. 504/2003 Z.z.. nepodaním žiadosti do daného termínu užívanie národného pozemku zaniká. Prosím, nezmeškajte to občania. Ďakujem.


 
 

Koroschenko EmilVytlačiť
 

Korosceko_3.jpgMeno Koroschenko je v našom regióne veľmi známa havne pre staršiu generáciu. O niekdajšom silákovi, ktorý dlhé roky pôsobil v Bieli sa hovorí ako o slávnom zápasníkovi vtedajšej doby. Vďaka Takács Pálovi sa môžete oboznámiť s tým, kto to vlastne bol, čo robil a ako žil.

Je tu zbierka príbehov od tých, ktorí o ňom počuli, majú jeho fotografie, alebo možno ho aj poznali, nájdete tu však aj mediálne správy a iné zaujímavosti o tomto našom rodákovi. Materiál, ktorý si môžete stiahnuť v priloženom súbore dávame na verejnú diskusiu. Máme ambíciu vydať malú publikáciu a preto privítame Vaše postrehy, ktoré ju môžu vylepšiť. Všetky námety očakávame na adresu Pavol Takáč: kyswylaky@gmail.com a František Krejza fkrejza@martec.sk. Materiál je zatiaľ v maďarskom jazyku, preto sa ospravedlňujeme všetkým, ktorí túto reč neovládajú, ale po uzavretí verejného pripomienkovania (31.1.2018) ho samozrejme preložíme aj do slovenčiny.  Prajeme Vám dobré čítanie.


 
 
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka